Power Plate Suadiye

Bahanem.net

Menu

Seksiyonel Kapı Nedir?

Hızlı trafik akışı olan tesisinizde kullanılan, içi poliüretan dolgulu dışı çelik yada alüminyum kaplı, emniyetli açık görüş sunan, istenilen ölçülerde imal edilen tesisinizin şekline uygun yataklama seçenekleri ile kolay uygulanabilirliği ve son derece dayanıklı, uzun ömürlü olması sebebiyle tercih sebebi olan endüstriyel kapı sistemidir.

Seksiyonel Kapı Özellikleri

Ön yüzü ve arka yüzü 0,5 mm galvanize çeliktir. İçi ise 4cm poliüretan dolguludur
Kapı panellerinin yan kenarlarına monte edilmiş tekerlek ray sistemi içinde kayarak yataklama sistemine göre kapının açılması ve kapanması sağlanır
Seksiyonel kapı kuvvetli rüzgar basıncına dayanıklıdır. (m2’ye 80 kg’ a kadar)
Açma kapama sisteminin uzaktan kumandalı, mikrodalga radar sistemli, ipli switch gibi seçenkeleri vardır.
Seksiyonel kapı çalışma esnasında parmak sıkışmasına karşı güvenlik sistemi bulunmaktadır.

Seksiyonel Kapı Yay Özellikleri

Torsiyon yaylar kullanılmaktadır. Bu yaylar ile kapı ağırlığı dengelenir. Kapılarda kullanılan yayların ömrü 20000 açma-kapamadır.

Seksiyonel Kapı Güvenlik Sistemi Özellikleri

Kapılarda mekanik iki adet güvenlik sistemi standart olarak verilmektedir. Motorlu sistemlerde otomatik hareketi kontrol altına almak için güvenlik seçenekleri değişkendir.
Endüstriyel motorlu kapılarda işe pnömatik sistem standarttır. Mekanik olarak yay ve halat güvenlik sistemi ile olası ürün yıpranmasından kaynaklanabilecek kazalara engel olunmaktadır.

Seksiyonel Kapı Donanım Özellikleri

Menteşeler, braketler ve kullanılan tüm çelik aksam galveniz kaplıdır.
Seksiyonel kapının ölçülerine göre değişen (4,00mm – 8,85mm) kalınlığındadır. Çelik halatlar 6 x 14 = 114 çok telli yapıdadır.
Tel kalınlıkları 3,00mm , 4,00mm 5,00mm ve 6,00mm’dir.

Yapılacak kapının ölçüsüne göre uygun olan çelik halatlar kullanılır.
Tekerleğin yapısı sürtünme ve darbelerden etkilenmeyecek şekilde üretilmiştir.
Tüm sistemler CE normlarına uygundur.

Seksiyonel Kapı Panel Özellikleri

Poliüretandan üretilmiş sandviç yapıda paneldir. İç ve dış yüzü 0,50 mm kalınlığında galveniz kaplıdır. Kullanılan köpük CFCs Free Pur ve B2 yanmazlık özelliğine sahiptir.
Panel kalınlığı 422mm olup yükseklik ölçüsü ise alternatifli olarak 500mm ve 610mm mevcuttur. Paneller kullanım esnasında doğacak parmak sıkışmasını önleyecek finger saving olarak adlandırılan özel bir sistemle dizayn edilmiştir. Rüzgar dayanımı 90km/h’dir. Panellerin iç ve dış yüzeyi gofraj desenli olup, enine hadveler ile mukavemet artırılmıştır.

Panellerin ağırlığı ise 10,5 kg/m2’dir. Standart olarak Ral 9002 renk kullanılmaktadır. İç dolgu malzemesi olarak kullanılan poliüretan yüksek seviyede ısı ve ses izolasyonu sağlamaktadır. Isı yalıtımı k=1.51 w/m2 K iken ses yalıtımı ise RW = -26 db’dir.

Kategoriler:   Teknoloji

Yorumlar