Power Plate Suadiye

Bahanem.net

Menu

Ankara Kızılay’da patlama meydana geldi

Ankara Kızılay’da patlama meydana geldi

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ankara Kızılay’daki terör saldırısında toplam 34 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı

Ankara Kızılay’da saat 18.45 sıralarında Güvenpark’ta seyir halinde bomba yüklü bir aracın patlatılması sonucunda saldırgan dahil 34 kişinin hayatını kaybettiği, 125 kişinin yaralandığı belirtildi.

Yaralanan yaklaşık 75 vatandaşın da çeşitli hastanelerde tedavi altına alındığı kaydedilen açıklamada, “Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar dileriz” denildi.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre, patlamanın meydana geldiği yerde kaldırımda lüks bir aracın park halinde olduğu ve patlamanın ardından araçtan geriye sadece motorunun kaldığı iddia edildi. Patlamanın olduğu bölgede iki belediye otobüsü ve bir sivil aracın tamamen kullanılamaz hale geldiği öne sürüldü.

Ankara’nın birçok bölgesinden duyulan patlama nedeniyle çok sayıda araç ve belediye otobüsü de zarar gördü.  Kızılay’daki patlamanın ardından yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı meydanda yaya ve araç girişine izin verilmiyor.

Atatürk Bulvarı’nda meydana gelen patlamanın ardından bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye aracı sevk edildi, polis ekiplerince Kızılay meydanında geniş güvenlik önlemleri alındı.

Araç ve yaya girişine polis tarafından izin verilmeyen meydan üzerinde emniyete ait bir helikopterde kontrol uçuşu yapıyor.

ANKARA’DA İZİNLİ PERSONEL GÖREVE ÇAĞIRILDI

Ankara Emniyeti’nde izinli tüm personel görev başına çağırıldı.

SAĞLIK BAKANLIĞI: KAN STOKLARIMIZ YETERLİDİR

Sağlık Bakanlığı Kızılay’da meydana gelen patlamanın ardından Ankara’da yaralıların sevk edildiği hastanelerde kan ihtiyacı bulunmadığını duyurdu. Türk Kızılayı da Ankara’da meydana gelen patlamayla ilgili olarak kan stoklarının yeterli olduğunu bildirdi.

YARALILARIN SAĞLIK DURUMU ALO 184’TEN ÖĞRENİLEBİLİYOR

Sağlık Bakanlığı, Ankara Kızılay’daki patlamada yaralananların sağlık durumuna ilişkin Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi ALO 184 hattından bilgi alınabileceğini duyurdu.

1209216_2fde9cc56e85b1ea751fb4e3432259a5

Kategoriler:   Gündem

Yorumlar