Power Plate Suadiye

Bahanem.net

Menu

Ateist Olan Ünlüler

Ateist Ünlüler

Tarih boyunca 3 Hak din gelmiştir ve çoğu insanlar bu dinlere zamanla mensup olurken bir takım sınıflarda Allah inancını İnkar etmiştirlerdir…Sizlere bugün Bahanem.net olarak ateist olan bazı ünlülüleri açıklayacağız…

İlyas SALMAN

İlyas SALMAN İçkili araç kullanırken yakalanmasından sonra bir galaya gittiğinde bir arkadaşının içmişsin demesi üzerine: “Evet içtim. Arkadaş ‘niye içiyorsun’ dedi. Dedim ben 60-70 yıllığına dünyadayım. Boş bir beyinle 62 bin yıl yaşayacağıma dünyayı tanıya tanıya, değiştire dönüştüre yaşamak için bana bir yıl yeter. Ben ateistin tekiyim. Kendi yaratığım şeye tapacak kadar aptal değilim.” dedi. Bunun yanı sıra bir çok yerde kendi ağzı ile inanmadığını dile getirmiş hatta hakaret ettiği de olmuştur.

İlyas Sayman

İlyas Sayman

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Abdullah Öcalan

Abdullah Öcalan DİN SORUNUNA DEVRİMCİ YAKLAŞIM KİTABINDAN: …MUHAMMED “BEN YALNIZ ARAPLARIN PEYGAMBERİYİM“ DEMEZ; ÇÜNKÜ BU O ZAMANKİ KOŞULLARA DENK GELMEZ. YİNE, İSA“BEN TANRIYIM“ DİYOR. BU NEDENLE MUHAMMED KENDİ KENDİSİNİ TANRI DA İLAN EDEMEZ. YAPMASI GEREKEN EN UYGUN ŞEY NEDİR. GELENEKLERE DE DAYANARAK, KENDİSİNİ TANRININ ELÇİSİ; BÜTÜN İNSANLIĞIN PEYGAMBERİ İLAN EDER. HEM DE EN SON PEYGAMBER! BU TEZ GÜNÜN KOŞULLARI AÇISINDAN SON DERECE GERÇEKÇİ VE DEVRİMCİDİR.

Abdullah Öcalan
Abdullah Öcalan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Emin Gürsoy

Emin Gürsoy Evrimi destekleyen bir videoda oynadı ve evrime inandığını açıkladı. Ve inancı olan insanların tümününün cahil olduğunu söyledi.

Emin Gürsoy

Emin Gürsoy

 

 

 

 

 

 

 

İsmet Berkan

İsmet Berkan (Radikal gazetesi genel yayın yönetmeni) “Oysa, bilimsel metodoloji açısından Tanrı bir teoremdir; ileri sürülmüş ama kanıtlanmamış bir iddia. Bunu söyleyince hemen karşı çıkanlar olacaktır: ‘Peki yokluğunu kanıtlayabilir misiniz?’ Bu bir totolojidir; Tanrı’nın yokluğunu kanıtlamaya gerek yok. Varlığını kanıtlamak ya da kanıtlayamamak aynı kapıya çıkar.” (Tanrı’nın varlığı bir teoremdi.

İsmet Berkan

İsmet Berkan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Levent Üzümcü

Levent Üzümcü Evrimi destekleyen bir videoa oynadı ve evrime inandığını açıkladı. Ve inancı olan insanların tümününün cahil olduğunu söyledi.

Levent Üzümcü

Levent Üzümcü

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ali Nesin

Ali Nesin (Matematik Profesörü) “Hiçbir tanrıya ya da tanrısal güce inanmam. Öldükten sonra sadece ve sadece toprak olacağıma inanırım. Ne varsa bu dünyada var yani…”

Ali Nesin

Ali Nesin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Epikurus
Milattan önce 340 yılında Atina’da doğan Epikurus, Epikurusçuluk felsefe okulunu kurdu. Her ne kadar Demokritus’un nedensellik ilkesinin etkisini inkar etse de, Demokritus’un takipçisi olmuştur. Epikurus’a göre, felsefenin temel amacı korkudan bağımsız ve acının olmadığı bir mutluluğa kavuşmaktır. Epikurus, dünyadan sonraki hayatta insanı ödüllendiren ya da cezalandıran bir tanrının olmadığını ve yaşadığımız dünyanın ebedi olduğunu iddia etmiştir.
Epikurus

Epikurus


Tevfik Fikret (Şair)

Tevfik Fikret (Şair) Beşerin böyle delaletleri var putunu kendi yapar kendi tapar Git ara kiliseyi, dolaş Kabeyi Can sesini duy, tekbiri dinle Umduğun, beklediğin şeyler nerde hani Ortada bir tek şey göreme Şeytani da düzme, Allah’ı gibi Buda’sı düzme, Ehrimen’i düzme, Yezdan’ı düzmece Bir korkak kuşku yaratmış bunların topunu”
Tevfik Fikret (Şair)

Tevfik Fikret (Şair)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aziz Nesin

Aziz Nesin (Yazar, Şair) “Ben Müslümanlara hoşgörüyle bakıyorum. Yalnız Müslümanlara değil Hristiyanlara da, bütün dinlere hoşgörü ile bakıyorum. İsterse puta tapsın ona da, isterse doğaya tapsın ona da hoşgörüyle bakıyorum ve bakılmasını istiyorum.”

Aziz Nesin

Aziz Nesin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Celal Şengör (Jeoloji profesörü)

Celal Şengör (Jeoloji profesörü) “Ben bir ateistim. Tüm dinlerin insanlığa büyük zararlar verdikleri kanaatindeyim.”

Celal Şengör (Jeoloji profesörü)

Celal Şengör (Jeoloji profesörü)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ayşe Hür

Ayşe Hür: ”Atatürk’e ateist diyorsam bu bir iltifattır,” . Hür, bu açıklamasıyla birlikte ateist olduğunu da itiraf etti.

Ayşe Hür

Ayşe Hür

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adalet Ağaoğlu

Adalet Ağaoğlu: “Allah’a inanmıyorum, cenaze istemem. Beni yakın, küllerim savrulsun”

Adalet Ağaoğlu

Adalet Ağaoğlu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pelin Batu

Pelin Batu: “Ateistim ama, çoğu insandan dindarım”.

Pelin Batu

Pelin Batu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Carniege

Amerikalı hayırsever bir iş adamı olan Carniege 1835- 1919 yılları arasında yaşamıştır. İskoç doğumlu göçmen, Pittsburgh’ta Carniege Çelik Şirketini kurdu. Daha sonra ABD Federal Çelik Şirketi ile birleşerek ABD Çelik’i oluşturdu. Tarihteki en zengin ikinci adam olarak gösterilen Carniege, bütün servetini Amerika’nın her yerine okullar, kütüphaneler yaptırmak için harcadı.

Carniege

Carniege

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategoriler:   İlginç, Yaşam

Yorumlar