Power Plate Suadiye

Bahanem.net

Menu

Bu Hafta neler yapabilirim

16.05.2015

20-23 Ağustos tarihleri arasında Zeytinli Dalyan Sahili’nde gerçekleşecek Zeytinli Rock Festivali, bu yıl bir de alternatif sahneye ev sahipliği yapacak. Bu sahnenin katılımcıları, 4 şehirde gerçekleştirilecek canlı performans platformuyla belirlenecek. İlk ayağı bu akşam The Mekan’da gerçekleşecek eleme gecesinin sonunda Flört grubu bir konser verecek.

Trump Cadde bu hafta sonu “New Sounds” etkinliğiyle 4 farklı grubu ağırlıyor. Saat 17.00’de başlayacak konserler serisinde sırasıyla Away Days, Kalben, Biz ve No Land grupları sahne alacak. Konserlere katılım ücretsiz.

Offtown Festival bugün Sabancı Üniversitesi kampüsünde gerçekleşecek. Sahnede olacak isimler Ege Yağız, Yok Öyle Kararlı Şeyler, Sattas, Aylin Aslım, Levent Yüksel, Kakkmaddafakka ve Milk & Sugar olacak.

Bu akşam Asmalımescit’te mekânın kapılarını son kez açacak Babylon’da sahnede soul ve blues’a getirdiği yenilikçi pop yaklaşımıyla dikkat çeken Iyeoka olacak.

Dünyanın dört bir köşesinde yüz binlerce hayranı olan efsanevi kontrtenor Philippe Jaroussky, 21. yüzyılın en tutkulu ve başarılı müzisyenlerinden kontralto ve orkestra şefi Nathalie Stutzmann yönetimindeki “Orfeo 55 Barok Topluluğu” ile birlikte bu akşam 20.00’de CRR’de bir konser verecek.

Post punk grubu Spent Ex ve Lava Twins, bu akşam Pendor Corner sahnesinde olacak.

Yeni Türkü, sevilen şarkılarını 22.00’den sonra Jolly Joker İstanbul’da seslendirecek.

İkinci albümü “Aşktan ve Gariplikten” ile hayran kitlesini artıran Can Bonomo, Bronx Pi Sahne’de bir konser verecek.

Rock müziğin efsanelerinden Moğollar, Beyoğlu Hayal Kahvesi sahnesinde olacak.

Mall of İstanbul 1. Bahar Karnavalı kapsamında, Model sevilen şarkılarıyla sahnede olacak.

Kadıköysahne’nin 22.00’den sonraki konuğu, sevilen şarkılarıyla Leman Sam olacak. n Yıllara meydan okuyan isimlerden Grup Gündoğarken, 21.00’den sonra Mask Live Music Club sahnesinde olacak.

DJ ve prodüktör Nico Stojan, Katermukke Weekend kapsamında Cue İstiklal’de sahne alıyor.

Roxy sahnesi Club Bangkok konserine ev sahipliği yapacak.

ANKARA

9. Uluslararası Ankara Caz Festivali’nde bu akşam 20.00’de, Next Level’de Karsu sahnede olacak.

Fazıl Say, 20.30’da Ankara MEB Şura’da bir konser verecek. Konser programında Say’ın bestelerini Serenad Bağcan’ın seslendirdiği “İlk Şarkılar” albümünden eserlerin yanı sıra “Yeni Şarkılar” albümünden eserler ve Fazıl Say’ın kendi solo piyano eserleri yer alacak.

Noxus sahnesi 21.00 itibaryla Cemiyette Pişiyorum ve Siyah konserlerine ev sahipliği yapacak.

Ankara Spor Salonu 16.00’da “Bir Işık Yak” konserine ev sahipliği yapacak. “Eğitim için, lösemili çocuklar için, kadına şiddete hayır demek için, geleceğimiz için hep birlikte Bir Işık Yak diyelim” diyen isimler Kardeş Türküler, Arzu Şahin, Mustafa Özarslan, Nilüfer Sarıtaş ve Fatih Demirhan olacak.

İZMİR

Sıla, bu akşam 22.00’den sonra Container Hall sahnesinde bir konser verecek.

İstanbul Arabesque Project, Hayal Kahvesi Alsancak sahnesinde olacak.

KAPADOKYA

Mercan Dede Ensemble Mino Cinelu ve Hugh Marsh konseri, 20.00’de Uçhisar Kale’de gerçekleşecek.

İlhan Erşahin’in, hafızasındaki Türkiye dokusunu tasvirlediği Wonderland projesi ile Nils Petter Molvaer ve Hüsnü Şenlendirici, 22.00’de Cevizlik’te bir konser verecek.

Kendine özgü tekniğiyle dünyada ud çalımının son zamanlardaki en sıra dışı ve cesur temsilcilerinden biri olan Hollandalı müzisyen Jozef van Wissem 17.00’de; ambient ve deneysel elektronik tınılarla haşır neşir, Fransız menşeli bir kompozitör olan Cecile Schott’ın projesi Colleen, 19.00’da; Ulaş Özdemir’in yazdığı eserler ve düzenlemelerle âşıklık geleneğinin günümüzdeki yüzüne ışık tutan Mustafa Kılçık, 21.00’de Bezirhane Argos in Cappadocia’da.

17.05.2015

İstanbul Arel Üniversitesi’nin bu yıl 8.’sinin düzenlendiği geleneksel Bahar Şenliği FestivAreL’de Gülşen ve Duman Küçükçiftlik Park sahnesinde olacak.

Bilkent Nefesli Topluluğu, IV. Uluslararası İstanbul Opus Amadeus Oda Müziği Festivali kapsamında 20.00’de Surp Levon Ermeni Katolik Kilisesi’nde sahne alıyor. ANKARA n 9. Uluslararası Ankara Caz Festivali kapsamında saat 20.00’de Next Level’de Ozan Musluoğlu “My Bestfriends Are Vocalists” projesiyle Fatih Erkoç, Bora Uzer, Sibel Köse, İlham Gencer, İpek Dinç, Sanem Kalfa, Meltem Ege gibi isimleri sahnede ağırlayacak.

KAPADOKYA

Müzisyen ve şair Iyeoka, dinleyicilerini caz, blues, funk ve gospel gibi türlerin derin sularındaki yolculuğuna davet ediyor. Konser 20.00’de Uçhisar Kale’de.

Kapadokya’yla iç içe geçecek performansıyla Múm, 22.00’de Cevizlik’te, etkileyici bir deneyim sunacak. n Perküsyonist Mino Cinelu, blues ve caz tınılarıyla 17.00’de; Nils Petter Molvaer, solo performansıyla 19.00’da Bezirhane Argos in Cappadocia sahnesinde olacak.

18.05.2015

KadıköySahne 22.00’den sonra yeni albümlerinin lansman konseriyle Zardanadam’ı ağırlayacak.

Bronx Pi Sahne’nin 21.00’den sonraki konukları Yok Öyle Kararlı Şeyler ve Adamlar olacak.

Nükleer Başlıklı Kız, 21.00’de Jolly Joker sahnesinde olacak. ANKARA n ODTÜ MD Vişnelik, “Bir Mini Festival” organizasyonuna ev sahipliği yapacak. Yüzyüzeyken Konuşuruz, Fethi Okutan Project, Fil Bizim İşimiz, Heavy Sky, Renk ve Kaset Çim Amfi’de sahnede olacak.

KAPADOKYA

Portland’lı müzisyen Liz Harris’in, duru sesini gitarlar ve elektrik piyanoyla buluşturduğu Grouper, 17.00’de; İlhan Erşahin, Nils Petter Molvaer ve Hüsnü Şenlendirici konserine konuk olarak katılan Julia Holter, bu sefer solo performansla 21.00’de Bezirhane Argos in Cappadocia sahnesinde.

Performanslarında, dinleyiciye sürprizlerle karşılaşmayı her zaman mümkün kılan Stefan Micus, 17.00’de; Erkan Oğur, Derya Türkan ve Alp Ersönmez, “Uzaktaki Müzik” projesiye 20.00’de Uçhisar Kale sahnesinde.

Gaye Su Akyol “Özel Proje” konseptiyle, 22.00’de Cevizlik’te sahnede olacak.

19.05.2015

Radyo Boğaziçi tarafından düzenlenen “15. Battle of the Bands” yarışmasında birincilik kazanan Motto, Nublu istanbul’da. n Mask Live Music Club sahnesi, 21.00 itibarıyla Barış Manço, Bülent Ortaçgil, Erol Evgin, Fikret Kızılok ve MFÖ’nün şarkılarına özgün yorumlar getiren Ozan Erkan’ı ağırlayacak.

Hakan Eren ile Bir Zamanlar, 70, 80 ve 90’lı yılların unutulmaz pop şarkılarıyla Trump Cadde ziyaretçilerini geçmişte yolculuğa çıkaracak.

ANKARA

9. Uluslararası Ankara Caz Festivali kapsamında saat 20.00’de, Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars, Next Level’da sahnede olacak.

20.05.2015

Yaklaşık 20 yıldır efsanevi Hôtel Costes’un DJ’liğini üstlenen Stéphane Pompougnac, Konsolos’ta düzenlenen çarşamba geceleri parti serisi OWP’nin (Official Wednesday Parties) fitilini ateşlemeye geliyor.

Borusan Müzik Evi, saat 21.00 itibarıyla Mercan Dede Secret Tribe ve Hugh Marsh konserine ev sahipliği yapacak.

Kemanın dâhi çocuğu olarak tanımlanan David Garrett, “Music In Town” konserleri kapsamında 21.00’de Haliç Kongre Merkezi’nde sahnede olacak.

Dünyanın en prestijli salonlarından biri olan Wigmore Hall’un yerleşik oda müziği topluluğu olan The Nash Ensemble, Şef Martin Brabbins yönetiminde 20.00’de CRR’ye konuk olacak. n Rock müzik grubu Adamlar, 22.30’dan sonra KadıköySahne’de sevilen şarkılarını seslendirecek.

21.05.2015

Pera Müzesi, “Küçük Gece Müzikleri: Enstrümanlar Serisi” konser dizisi obua sanatçısı Damla Tuncer ile devam ediyor. Konser 19.30’da.

1Sinan Erşahin ve Ricardo Moyano, 2. Uluslararası İstanbul Gitar Günleri kapsamında saat 20.00’de CRR Konser Salonu sahnesinde olacak.

Bulutsuzluk Özlemi, 22.30 itibarıyla dinleyicileriyle Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde buluşacak.

İZMİR

Zeynep Casalini, “Yas Uykusu” isimli son albümüyle Bios Bar sahnesinde…

Pop müziğin yeni isimlerinden Esin İris, 21.00’de Hayal Kahvesi Alsancak’ta bir konser verecek.

22.05.2015

Grammy ödüllü İskoçyalı gitarist David Russel, CRR 2. Uluslararası İstanbul Gitar Günleri kapsamında eşsiz tekniği ve duygusal tonu ile 20.00’de CRR Konser Salonu’nda solo gitar resitali sunacak.

Profesyonel müzik kariyerinde 10. yılı ardında bırakan Cem Adrian, 21.30’da Beyrut Performance sahnesinde dinleyicileriyle buluşuyor.

Rock müziğin sevilen isimleri Son Feci Bisiklet ve Etiket Bronx Pi Sahne’de dinleyicileriyle buluşacak.

Genç neslin başarılı müzisyenlerinden Gülüm Çahan, Fenerbahçe’de Dalyan Club’ın içerisinde yer alan DC Maja Bar’da her hafta cuma akşamları, 22.30’dan sonra sahnede…

ANKARA

Kerem Görsev Trio ft. Ernie Watts “Emirgan Project” ile 20.00’de, 9. Uluslararası Ankara Caz Festivali kapsamında Next Level’da sahnede olacak.

Linet, en sevilen şarkıları ile Jolly Joker Ankara sahnesinde olacak.

ANTALYA

İbrahim Yazıcı şefliğindeki Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, kemancı Xenia Gamaris’in konuk olacağı konser ile 20.30’da Antalya Kültür Merkezi Aspendos Salonu’nda bir konser verecek.

Pop müzik şarkıcısı Ece Seçkin, Club Inferno Kemer’de sahnede olacak.

VİZYON

Mad Max efsanesi geri dönüyor Post-apokaliptik türünün yaratıcısı ve efsanevi Mad Max filmlerinin ardındaki usta yönetmen George Miller’dan, Yol Savaşçısı Max Rockatansky’nin dünyasına dönüş filmi Mad Max: Fury Road… George Miller’ın yönetip Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult’un rol aldığı filmde, çalkantılı geçmişi Mad Max’i hayatta kalmak için en iyi yolun yalnız olmak gerektiğine inandırmıştır. Yine de, Furiosa adlı liderlerinin peşinde çorak topraklardaki savaş ortamından sürekli kaçarak hayatta kalmaya çalışan bir grubun arasına sürüklenir…

Fransız elektronik müziğine Eden ile yolculuk

Mia Hansen Love’un yönetip Felix de Givry, Pauline Etienne, Vincent Macaigne ve Hugo Conzelmann’ın oynadığı Eden, 1990’ların başında Paris’te DJ’lik yapan bir gencin yükseliş ve düşüş hikâyesini ekranlara getiriyor. Yönetmen bizleri, Daft Punk’ın da prodüktörlüğünü yapan Fransız DJ Paul’ün hayatını merkeze alarak Fransa’da elektronik müziğin son 20 yılını anlattığı bir yolculuğa çıkarıyor.

2. Dünya Savaşı’nda Aşk Uğruna

Saul Dibb’in yönetip Michelle Williams, Kristin Scott Thomas, Matthias Schoenaerts’ın rol aldığı Aşk Uğruna, seyre değer bir drama… 2. Dünya Savaşı sırasında Fransa Nazi işgali altındayken genç ve güzel Lucile, kayınvalidesinin baskısından boğulmuş, savaştaki eşinden haber beklemektedir. Bir grup Alman askeri evleri işgal ederek yerleşmeye başlayınca iki kadın Teğmen Bruno’yu ağırlamak zorunda kalır…

Edebiyattan sinemaya Çılgın Kalabalıktan Uzak

Thomas Vinterberg’in yönettiği ve Carey Mulligan, Matthias Schoenaerts, Michael Sheen ile Tom Sturridge’nin rol aldığı; aynı isimli kitaptan sinemaya uyarlanan Çılgın Kalabalıktan Uzak, özgür ve cesur bir genç kadın olan Bathseba’nın, amcasından miras kalan çiftlikteki hikâyesini anlatıyor.

BAŞKA NE VAR

New York’ta sağlık gurusu kabul edilen Julie Wilcox, 15-25 Mayıs tarihleri arasında Martı Hemithea Hotel’de Doğada Sağlık programını gerçekleştiriyor. Wilcox, kendi geliştirdiği yenilikçi metoduyla; yoga, egzersiz ve özel beslenme ile ruh ve beden dengesini bulmayı hedefliyor.

5. İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali, 22-24 Mayıs’ta “Sanat ve kültürde gerçeklik üzerine diyaloglar” temasıyla gerçekleşecek. Kült filmlerin sıra dışı oyuncusu Juliette Lewis, son dönemin dikkat çeken çağdaş sanatçısı Daniel Arsham, kültürel hafıza ile bağlantı kuran işleriyle tanınan fotoğraf sanatçısı ve yönetmen Alex Prager, moda dünyasına damga vuran tasarımcı Giambattista Valli, İngiliz yönetmen Mike Figgis, sürdürebilirlik konusundaki çalışmalarıyla ses getiren Livia Firth İstanbul’da olacak.

Karadeniz Kitap Fuarı, 18-24 Mayıs’ta Samsun’da gerçekleşecek. İlk kez düzenlenecek fuarda 50’nin üzerinde kültür etkinliği düzenlenecek. n 16-24 Mayıs’ta düzenlenecek Kocaeli Kitap Fuarı’na Ahmet Ümit, Ayşe Kulin, Sunay Akın, Bejan Matur, Hilmi Yavuz ve Canan Karatay gibi isimler katılıyor.

Adana’nın en köklü okullarından olan Adana Anadolu Lisesi (ALA) bu sene 40. yılını kutluyor. Bu vesileyle, her yıl mayıs ayında okul bahçesinde yapılan Geleneksel Kebap Günü de bu yıl tam bir festivale dönüşüyor. Etkinlik kapsamında Sait Faik ödüllü iki yazar Behçet Çelik ve Feryal Tilmaç da kutlamalarda yer alacak.

”diyetisyendunyasi.com” tarafından düzenlenen Diyet Şenliği 22-23 Mayıs’ta City’s Nişantaşı AVM’de düzenlenecek.

SERGİ

Mimarlık ofisi Atelier187 tarafından bu yıl ilki 21-24 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Design Scene İstanbul, farklı disiplinlerden 4 tasarımcıyı Cezayir Restoran’ın tarihi binasında buluşturuyor ve mekâna özel yerleştirecekleri yeni işlerini izleme imkânı sunuyor. Katılımcı sanatçıların eşliğinde söyleşi ve atölye çalışmalarının da düzenleneceği Design Scene İstanbul’da Tasarımcı Osman Hacıoğlu, 2015 Mobilya Koleksiyonu; İspanya’dan moda tasarımcısı Susana J. Denia, 2015 Yaz Koleksiyonu; Fransa’dan fotoğraf sanatçısı Julien Aksoy, Urban Scenes adlı Fotoğraf Koleksiyonu ve Türkiye’den heykeltıraş Tarkan Güveli özel işleriyle bu buluşmada bir araya gelecek.

x-ist, 20 Haziran’a kadar Ekin Saçlıoğlu’nun 6. kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Seç Sakla isimli sergide birbirinden farklı 4 bölüm bulunuyor. Fosiller, Yeni Dünya, Antikalar ve Barometz adlarındaki bölümlerin ortak noktası insanın biriktirme, saklama, toplama, yani koleksiyon oluşturma arzusu…

Armaggan Art & Design Gallery 6 Haziran’a kadar Nuri İyem ödüllü genç ressam Sinem Kaya’nın Bir Varmış Bir Yokmuş ve Koray Akay’ın Buzdağı isimli, doğayı merkeze aldıkları sergilerine ev sahipliği yapıyor.

YAZLIK MEKÂNLAR AÇILIYOR

Curcuna, bu akşam DJ kabininde yer alacak Nadir Duman, Şafak Ongan gibi isimlerin performanslarıyla sezonu açıyor. Yazların vazgeçilmez mekânında, oyun alanlarıyla bir girenin bir daha çıkmak istemeyeceği bir konsept hazırlanıyor.

Alaçatı’nın tam kalbinde, eğlenceli bir gece geçirmek isteyenlerin durağı Tektekçi Alaçatı, 2015 yazının açılışını yaptı. Eğlence, yüz yıllık Alaçatı evinde başlıyor…

Bodrum Yalıkavak Palmarina Bodrum’da yaz sezonuna kapılarını açan Cipriani, deniz manzarasında misafirlerini ağırlıyor.

Instagram üzerinden verdiği iş ilanıyla sosyal medyayı sallayan Hillside Beach Club, bu yıl projeye Türkiye’yi de dahil ediyor. Hillside Beach Club’da Chief Instagram Officer olmak isteyenler, 7 Haziran’a dek iş başvurusunda bulunabilir.

Kategoriler:   Kültür, Seyahat, Yaşam

Yorumlar