Power Plate Suadiye

Bahanem.net

Menu

Cilt sağlığı için dost besinler

Cilt dostu besinler

Cilt sağlığını iyileştiren ve cildi daha sağlıklı gösteren bu besinleri mutlaka tüketin.

Cilt bakımı, gece kremleri, anti-aging ürünler ve maskeler kadar beslenmede cilt sağlığını etkiliyor. Sağlıklı ve parlak bir cilt için neler tüketilmesi gerektiğini Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek sıraladı.

Sağlıksız ve kötü beslenme tüm vücudu olumsuz etkilediği gibi cildinde hızlı yaşlanmasına neden olur. Tek yönlü beslenme çok yanlış, ihtiyacınız olan tüm vitaminleri yeteri kadar almalısınız. Bu nedenle dengeli ve sağlıklı beslenmenizde fayda var. Sofranızda lifli gıdaların ağırlıklı olmasına özen gösterin. Şekeri ve tuzu mutlaka azaltın. Sık sık sebze ve meyve tüketin. A,E ve C vitaminlerini sıklıkla tercih edin.

E vitamini hücreleri yeniliyor

E vitamini yaşlanmaya karşı en etkili vitaminlerden biridir. Hücre yenileyicidir ve hücrelerin daha uzun yaşamasını sağlar. Ayrıca vücuttaki oksijenin en iyi şekilde kullanılmasını sağlar. E vitamini; ceviz, fındık-fıstık, tohumlar, soya, et, balık, yeşil yapraklı sebzeler ıspanak, kuşkonmaz, elma, yumurta ve tahıllarda mevcuttur.

Kırışıklıkları azaltmanın yolu

C vitamini de yaşlanmaya karşı savaş açar ve kırışıklıkların oluşmasını azaltır. En çok yeşil biber, turunçgiller, çilek, domates, kivi ve maydanozda bulunur.

İşte en güçlü antioksidanlar

Yine patates, mantar, yumurta, ayçekirdeği, balık, sarımsak ve ette bulunan selenyum da hücreleri korur ve güçlü bir antioksidandır.

Yaşlanma 25-30 yaşları arasında başlıyor

Yaşlanma ise 25-30 yaş arasında başlar. Bu nedenle beslenmenize dikkat etmeniz dışında bu yaşlardan itibaren cilt tipinize uygun bir nemlendirici seçmenizde ve kullanmanızda yarar var.

Kategoriler:   Güzellik, Kadın, Sağlık

Yorumlar