Power Plate Suadiye

Bahanem.net

Menu

İlk 4K Çözünürlüğündeki Akıllı Telefonu: Xperia Z5 Premium!

İlk 4K Çözünürlüğündeki Akıllı Telefonu: Xperia Z5 Premium!

Sony’nin uzun zamandır ‘Dünyanın ilk 4K çözünürlüğüne sahip akıllı telefon modeli’ni çıkaracağına dair haberler gerçeğe döndü.

Sony, IFA 2015 etkinliğinde bir ilk gerçekleştirerek dünyanın ilk 4K ekran çözünürlüğüne sahip akıllı telefonu Xperia Z5 Premium’un duyurusunu gerçekleştirdi.

5.5 inç ekran büyüklüğüne sahip olan cihaz, 4K ekran çözünürlüğüne ve 806 ppi yoğunluğuna sahip. Şu anda ppi olarak 577 ile rekor Galaxy S6’daydı. Bu cihazla ppi yoğunluğuna sahip ekran kıyaslaması yapacak olursak Xperia Z5 Premium için piyasadaki en güçlü ekran olduğunu söyleyebiliriz. Daha önce Sharp’ın 806 ppi yoğunluğundaki ekranından bahsetmiştik fakat bu ekranın 2016’dan önce gelmesini beklemiyorduk.

Xperia Z5 Premium, Snapdragon 810 yonga setinden gücünü alacak. Bu yonga setinin ısı yönetimiyle ilgili sorunlarını artık hepimiz biliyoruz. Sony’nin üstelik 4K çözünürlüğe sahip bir ekranla bu sorununun üstesinden gelmek için ne yaptığını şimdiden merak etmeye başladık. 3 GB DDR4 RAM’e sahip olan modelde, microS

D kart desteğine sahip 32 GB dahili hafıza alanı yer alıyor.
sony-xperia-z5-compact-ozellikleri-705x290

Kategoriler:   İlginç, Teknoloji, Yaşam

Etiketler:  , , ,

Yorumlar