Power Plate Suadiye

Bahanem.net

Menu

Koltuk altı kararmaları için kesin çözümler

Koltuk altı kararmaları için çözümler

Yaz aylarının gelmesiyle beraber ciltteki lekeler kadınların problemleri arasında ön plana çıkıyor. Özellikle koltuk altındaki kararmalar her kadının derdi. Koltuk altı kararmalarınızdan kurtulmak için evinizde uygulayabileceğiniz çözümler hazberimizde.

Dış görünüşüne önem vermeyen kadın yoktur. Özellikle yaz ayları cildinde problem olan kadınlar için kabus gibi geçebilir. Bu problemlerin en baş faktörü de koltuk altı kararmasıdır. Koltuk altının kararmasının bir çok nedeni olabilir. Sıcak ağda, traş etmek, koltuk altını havasız bırakmak, çok sık deodorant kullanımı gibi nedenler sayılabilir. Ancak koltu altı problemini öğrenmek için mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Koltuk altı kararmasının asıl nedeni uzman tarafından belirlendikten sonra çözüme geçilmelidir. Eğer koltuk altı kararmasının nedeni herhangi bir hastalık ise bu hastalık tedavi edilmelidir. Ancak kıllanmayı gidermek için hatalı işlemlerin ardından da kol altı kararması görülebilir. Eğer koltuk altı kararmasının nedeni herhangi bir hastalık değilse evde hazırlayabileceğiz yöntemleri uygulayabilirsiniz. İşte koltuk altı kararması için evde uygulayabileceğiniz çözümler.

1. Sirke

Pirinç unu ve sirkeyi karıştırarak elde ettiğiniz macunu duştan sonra koltukaltına sürün. Kuruduktan sonra durulayın. Bu karışım sadece cilt rengini açmaz, aynı zamanda kokuya neden olan bakterilerin ölmesini de sağlar.

2. Portakal Kabuğu

Portakal kabuklarını güneşte kuruttuktan sonra rendeleyin ve gül suyu ekleyerek macun elde edin. Bu karışımı koltukaltınıza uygulayın ve kuruduktan sonra soğuk suyla durulayın. Ölü hücrelerin ölmesine ve cildin renginin açılmasına yardımcı olacaktır.

3. Limon

Limon, cilt kararmalarında akla ilk gelen çözümlerden biridir. Cildinizi temizler ve aydınlatır. Kalın bir dilim limonu koltukaltınıza sürüp durulayın. Limon cildi kurutacağından bu işlemden sonra mutlaka nemlendirici kullanın.

4. Sandal ağacı

Sandal ağacı tozu ve gül suyunu karıştırıp elde ettiğiniz macunu koltukaltına sürünüz. Sandal ağacı rengin açılmasını sağlarken gül suyu da serinlik ve yumuşaklık hissi verir.15 dakika beklettikten sonra nazikçe durulayın.

5. Karbonat

Mutfaktaki kullanımının yanı sıra güzellik reçetelerinde de sık sık gözümüze çarpan karbonat cilt renginin açılmasına da yardımcı olur. Su ile karıştırıp elde edilen yoğun macunu düzenli olarak koltukaltına uygulayın ve durulayın.

6. Yoğurt maskesi

1 tatlı kağışı yoğurt, 1 tatlı kaşığı limon, 1 çay kaşığı balı karıştırıp 30 dakika koltuk altınızda bekletin ve yıkayın. 1 karışımı haftada 1 kez uygulayın.

7. şeker maskesi

1 su bardağı esmer şeker ve 3 çorba kaşığı zeytinyağını karıştırıp koltuk altınıza nemlendirici sürdükten sonra uygulayın. 5 dakika bekletin. Bu karışımı hafatada 1 kez uygulayın.

Koltuk altı kararmalarının çözümlerinden biri de kimyasal peelingdir. Kimyasal peeling leke tedavilerinde uygulanan bir cilt soyma işlemidir. Deriye kimyasal solüsyon sürülerek, epidermis soyulur, derinin düzeltilmesi amacı ile kullanılır. Kimyasal peelingler cilt problemine göre yüzeysel, orta ve derin olarak sınıflandırılır. Yüzeysel ve orta derinlikteki uygulamalar daha sık yapılmaktadır. Yüzeysel olan peeling uygulamaları haftada bir uygulanabilirken, orta derecedeki kimyasal peelingler 3-6 ay aralıkla uygulanabilmektedir. Yüzeysel peeling uygulamaları yapılırken kişi hafif bir batma duygusu hisseder. Anestezi gerektirmeyen bir uygulamadır. Peeling uygulaması düzenli olarak yaptırıldığında cilt canlı ve parlak bir görünüme kavuşur.

Lazer toning koltuk altı karamasına karşı oldukça etkili

Spektra özelliği olan Q-Swich lazerle yapılan karbon peeling veya tüm dünyada bilinen diğer adıyla lazer toning başarılı sonuçlar veriyor. Uygulama, işlemin sonunda bile kısa sürede gözle görünür bir etki sağlıyor. Bu işlemle lekelerin yok olmaya başladığını, gözeneklerin sıkılaşıp cildin ışıl ışıl parladığını görmek mümkün. Uygulama öncesi cilde karbon losyon sürülür, 15-20 dakika beklenir. Yapılan lazer atışları ile ısınan karbon partikülleri cilt gözeneklerine gönderilir. Bu etkiye sahip birinci dereceden biyokimyasal termal etki denilir. Böylece cilt hücrelerinin yenilenmesi uyarılır. Uygulama 10-15 günde bir, 4-6 seans şeklinde yapılır. İşlem sonrasında da günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Bu iki uygulama dışında bazı leke açıcı enjeksiyonlar da uygulanabilir, koltuk altı kararmasına neden olan pigmentleri baskılayıcı kremler de kullanılabilir. Koltuk altı kararmasında başarılı sonuçlar uzman ellerde gözlemlenebilir. Siz de kol altı kararmasından şikayetçiyseniz bu sorununuzdan kurtulabilirsiniz.

Kategoriler:   Kadın, Kadın & Erkek, Sağlık, Yaşam

Yorumlar