Power Plate Suadiye

Bahanem.net

Menu

 

Mutluluk veren 6 özel besin

Mutluluğun tükettiğimiz besinlerle yakından ilgili olduğunu biliyor muydunuz? Vitamin, mineral ve folik asit kaynağı bu besinler, ruh halinize çok iyi gelecek. İşte mutluluk veren 6 besin.

Pazı

Yeşil yapraklı sebzelerden pazı, folik asit deposudur. Folik asit, modunuzu yükseltmeye yardımcı olan süper bir bileşendir. Yapılan araştırmalarda folik asit oranı düşük olan kişilerin depresyona daha çok yakalandığı da gözlemlenmiş. Hem lif deposu hem de folik asit zengini bu sebzeyi beslenme listenizden asla eksik etmeyin

pazi_460

Kuşkonmaz

Kuşkonmaz, folik asit içeren bir başka süper besindir. Ayrıca yüksek miktarda C vitamini içeren kuşkonmaz, depresyona savaş açar.

kuskonmaz_460

Yulaf

Sağlıklı kahvaltıların yıldızı yulaf, zengin bir magnezyum kaynağıdır. Magnezyum, depresyon ve anksiyeteyle savaşarak moralinizn hep yüksek klamasına yardımcı olur. Aynı zamanda lif deposu olan yulaf, uzun süre tok kalmanıza da yardımcı olur.

yulaf460

Badem

Badem, hafızayı güçlendiren ve depresyonu önleyen magnezyum içeriğiyle oldukça sağlıklı bir kuruyemiştir. Kalp sağlığını da koruyan bu kuruyemiş, kuru meyveyle birlikte tüketildiğinde muhteşem bir ara öğün alternatifi olabilir. Günde bir avuç badem, modunuzun yükselmenize destek olacaktır.

badem460

Bitter çikolata

Tam bir tatlı bağımlısı mısınız? Hafızayı güçlendirmeye yardımcı olan bileşenler içeren bitter çikolata, aynı zamanda mutluluk da verir. Yapılan araştırmalara göre kakaoda bulunan flavonoidler, stresi vücuttan uzaklaştırmaya yardımcı oluyor.

bittercikolata460

Domates

Domatesin içeriğindeki likopen adlı antioksidan, serbest radikallere savaş açar. Aynı zamanda yüksek mikatrda folik asit içeren domates, depresyonu önlemeye yardımcı olur.

domates_460

Kategoriler:   Yaşam

Yorumlar