Power Plate Suadiye

Bahanem.net

Menu

Uyurken Ağız Suyu Akmasının Nedenleri

Uyurken Ağız Suyu Akmasının Nedenleri

Uyurken ağız suyunun akması bir çok kişinin başına gelmiş bir olaydır. Uykudayken ağız suyunun akmasının nedenlerinin tespit edilmesi için uzman hekime danışılması şarttır.

uykuda-agizdan-su-gelmesinin-nedenleri

Uyurken Ağız Suyu Neden Akar

 

Uyurken ağız suyunun akması bir çok kişinin başına gelmiş bir olaydır. Uykudayken ağız suyunun akmasının nedenlerinin tespit edilmesi için uzman hekime danışılması şarttır. Ağız suyunun akmasının nedenleri arasında çok farklı durumlar olabilmektedir. Ağız suyunun akmasının çözümü ve tedavi yöntemleri de değişiklik göstermektedir.

 

Ağız suyunun akmasının bir çok nedeni bulunmaktadır. Burundan nefes alıp vermeyi engelleyen sorunlar ağız suyunun akmasının başlıca nedeni arasındadır. En çok rastlanan diğer bir problem ise mide ve yemek borusunda ortaya çıkan problemler nedeniyle parazitlerin ağız suyunu akıtmasıdır.

 

Uykudayken ağızdan su gelmesinin nedenleri doktor kontrolünde tespit edilmeli ve buna neden olan sorunların giderilmesi gerekir. Dışkı tahlilleri ile parazit kontrolü yapılır ve dışkıda parazite rastlanması halinde tedavi yöntemleri bu yönde ilerler. Dışkıda parazite rastlanmaması halinde mide rahatsızlığı olan reflüden şüphe etmek gerekir.

Genelde uyurken ağızdan salya gelmesinin nedeni parazitlerdir. Yani kıl kurdu diye de tanımlanan bu sorun ağız suyu akmasına sebep olur.

Kategoriler:   İlginç, Sağlık, Yaşam

Yorumlar